Single, to kawy jednorodne pochodzące z konkretnych regionów świata. Najczęściej są przedstawicielami całych regionów danego kraju. Rolnicy na zamieszkiwanych obszarach tworzą spółdzielnie, kooperatywy i zrzeszają się w grupach ze względów ekonomicznych. Często jednak, single to kawy pochodzące z konkretnych gospodarstw, farm, na których są uprawiane. Polecamy nasze single przede wszystkim do alternatywnych metod parzenia.
Kawy do ekspresów wymagają nieco innego podejścia na etapie profilowania palenia. Krótki czas ekstrakcji oraz wysokie ciśnienie w ekspresie sprawiają, że nie każdy model palenia jest odpowiedni do tego rodzaju parzenia. Kluczowe jest dla nas rozwiniecie słodyczy i odpowiedni balans smakowy. Nasza palarnia specjalizuje się w paleniu kaw do ekspresów ciśnieniowych. Rekomendujemy do nich nasze mieszanki, których unikalne receptury gwarantują zbalansowany smak a ich mnogość zaspokoi gusta większości kawoszy.
Kawy organiczne, dla których unijny certyfikat EKO gwarantuje, że podczas ich produkcji nie użyto żadnych nawozów chemicznych oraz pestycydów, są zdrowe dla organizmu! W naszej ofercie BIO znajdują się tylko najwyższej jakości kawy premium lub specialty. Osobno, większość z nich posiada również certyfikat Fairtrade, który jest gwarancją uczciwego i transparentnego handlu na każdym etapie. Nasza palarnia posiada wymienione certyfikaty oraz prawo do używania ich znaków na etykietach.